Soap and Sanitizer Dispensers
- (1)
- (1)
- (7)
- (1)
- (1)
- (2)
- (3)
- (1)
- (1)
- (10)
- (2)
- (1)
- (2)
- (8)
- (4)
- (2)
- (1)
- (1)
- (3)
- (19)
- (2)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (6)
- (2)
- (3)
- (1)
- (4)
- (33)
- (1)
- (3)
- (1)
- (1)
- (1)
- (10)
- (3)
- (5)
- (2)
- (3)
- (4)
- (1)
- (3)
- (25)
- (2)
- (1)
- (3)
- (2)
- (1)
- (1)
- (1)
- (4)
- (4)
- (5)
- (3)
- (1)
- (17)
- (5)
- (1)
- (1)
- (11)
- (50)
- (5)
- (1)
- (2)
- (36)
- (6)
- (1)
- (5)
- (1)
- (82)
- (2)
- (1)
- (2)
- (2)
- (1)
- (107)
- (7)
- (3)
- (1)
- (1)
- (4)
- (1)
- (1)
- (56)
- (59)
- (1)
Filtered Search Results
GOJO™ ADX-12™ Dispenser
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Push-style dispenser for use with GOJO™ Foam Soap.
| Mounting | Wall Mount |
|---|---|
| No. of Compartments | 1 |
| Dimensions (L x W x H) | 118.11 x 301.24 x 100.84 mm |
| Length (Metric) | 3.98 cm |
| Product Type | Soap Dispenser |
| Capacity (Metric) | 1250 mL |
| Product Style | Front-loading with Opening |
| Quantity | 6/Pk. |
| Material | Plastic |
| Holds | Bottles up to 4.75 in. dia. |
Kimberly-Clark Professional™ ICON™ Automatic Soap and Hand Sanitizer Dispenser
Automatic soap and sanitizer dispenser that offers a touchless operation that is critical to maintaining the highest levels of hand-hygiene. These dispensers will deliver up to 60,000 uses on one set of batteries. Can be used with our Kleenex™ or Scott™ brand automatic skin care refills.
GOJO™ HAND MEDIC™ ADX-7™ Dispenser White
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Designed for trouble-free performance with engineering grade plastics construction. Dispenser features a compact design, making it ideal for tight spaces.
InterMetro Sanitizer Holder
Holder conveniently stores sanitizer on a Metro SmartWall and Super Erecta wire shelving.
| Mounting | Surface Mount |
|---|---|
| No. of Compartments | 1 |
| Height (Metric) | 29.21 cm |
| Length (Metric) | 19.05 cm |
| For Use With (Equipment) | Super Erecta Wire Shelving and SmartWall Wall Shelving |
| Product Type | Sanitizer Holder |
| Color | Gray |
| Material | Epoxy-coated Steel |
| Width (Metric) | 17.1 cm |
PURELL™ ES10 Hand Soap Dispenser
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Touch-free dispenser for PURELL™ ES10 1200 mL Healthy Soap refills.
| Mounting | Wall Mount |
|---|---|
| No. of Compartments | 1 |
| Height (Metric) | 12 cm |
| Width (English) | 6.45 in. |
| Length (Metric) | 27.3 cm |
| Product Style | Front-loading with Opening |
| Length (English) | 10.76 in. |
| Material | Plastic |
| Width (Metric) | 16.4 cm |
| Holds | Hand Soap |
| Height (English) | 4.76 in. |
PURELL™ ES6 Dispenser Floor Stand
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Touch-free dispenser stand for PURELL™ hand sanitizer.
PURELL™ MESSENGER™ ES6 Graphite Panel Floor Stand with Dispenser
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Elegant stand that makes PURELL™ Hand Sanitizer available anywhere.
PURELL™ LTX-12™ Dispenser Floor Stand
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
LTX-12™ touch-free dispenser floor stand for hand sanitizer.
PURELL™ Professional HEALTHY SOAP™ Fresh Scent Foam
Greener Choice
Offers one or more environmental benefits itemized in the U.S. FTC Green Guides.
Learn More
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Offers one or more environmental benefits itemized in the U.S. FTC Green Guides.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Professional HEALTHY SOAP™ fresh scent foam.
GOJO™ PRO™ TDX™ Dispenser 2000 mL
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Push-style dispenser for GOJO™ hand cleaner or soap.
PURELL™ CS8 Dispenser Floor Stand
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
CS8 touch-free dispenser floor stand.
PURELL™ MESSENGER™ ES6 Silver Panel Floor Stand with Dispenser
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Elegant stand that makes PURELL™ Hand Sanitizer available anywhere.
GOJO™ SUPRO MAX™ Cherry Hand Cleaner
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Cherry hand cleaner refill for use with GOJO™ PRO™ TDX™ Dispenser.
| Mounting | Wall Mount |
|---|---|
| No. of Compartments | 1 |
| For Use With (Equipment) | GOJO™ PRO™ TDX™ Dispenser |
| Product Type | Wall-mounted Dispenser |
| Color | Beige |
| Product Style | Front-loading with Opening |
| Material | Plastic |
| For Use With (Application) | Oil, grease, paint, and adhesives |
| Holds | Hand Soap |
GOJO Advanced Hand Sanitizer Green Certified Gel
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Hand sanitizer gel that contains ingredients made from natural renewable resources. Kills more than 99.99 percent of most common germs.
PURELL™ CS4 Hand Sanitizer Dispenser
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
CS4 push-style hand sanitizer dispenser.
| Mounting | Wall Mount |
|---|---|
| No. of Compartments | 1 |
| Height (Metric) | 10.56 cm |
| Length (Metric) | 4.48 cm |
| Product Type | Hand Sanitizer Dispenser |
| Capacity (Metric) | 1200 mL |
| Product Style | Front-loading with Opening |
| Quantity | 1 Ea. |
| Material | Plastic |
| Width (Metric) | 5.81 cm |
| Holds | Hand Sanitizer |